Super Mario sa nudí a je jasné prečo…

Niekdajší taliansky šprintérsky klenot Mario Cipollini sa obul do GC jazdcov pre ich slabú aktivitu v 4. etape v záverečnom stúpaní na Etnu a označil aktuálne Giro za monotónne. Energiou sa na sicílskom vulkáne neplytvalo, k čomu mal 42-násobný etapový víťaz na Gire hneď čo povedať. „Po prvýkrát som videl, ako lídri stúpajú kopcom s vyloženými nohami. Nibali zaútočil s pomocou závetria motorky. Aby sa otestoval? Pre fanúšikov? Vôbec som tomu nerozumel,“ povedal „Super Mario“ v sobotňajšom vydaní francúzskeho denníka L’Equipe.

Cippolini sa pustil takisto do porovnávania súčasných lídrov tímov s hviezdami Grand Tours predošlých dekád: „Na Etne bolo veterno. A…? To je dôvod? Myslíte si, že Pantani a Hinault by ostali v háku s ostatnými iba preto, že bolo veterno? Obávam sa, že budeme čakať až na Stelvio, kde sa všetko otvorí… Čakaním sa Quintana pokojne vracia do svojho bezpečného útočiska (tretí týždeň), a keď príde na útok, bude mu jedno, či bude horúco, zima, alebo veterno. Všetci budú dropnutí a vyhrá Giro, s prstom v nose.“

Jedným z mála svetlých momentov Gira je pre „Levieho kráľa“ kolumbijský šprintér novej generácie – Fernando Gaviria, ktorého považuje za fotokópiu Sagana, ale podľa neho je ešte lepší.

„Super Maria“ zjavne 100. ročník ružových pretekov zatiaľ príliš neberie. No čo čakal, že vo štvrtej etape sa udejú ohňostroje a rozhodne sa o celkovom poradí? To sotva. Je pravdou, že GC jazdci boli pasívni a nejaké veľké divadlo nepredviedli. Všetku energiu šetria na rozhodujúce momenty, ku ktorým Etna ešte nepatrila. Ale prehlásiť, že Giro je monotónne? To možno považovať za ďalší z jeho vtipov. Šprintérske etapy sú nepredvídateľné, v etapách slávia úspech úniky a nie je núdza o prekvapivé ťahy v záverečných kilometroch. No, „Cipo“ má asi vyššie očakávania. Ak je však v jeho kritériách na aktuálnom Gire zahrnutý aspoň zlomok výstrelkov z jeho dielne, tak potom s ním nemožno nesúhlasiť.

Aj toto sú spôsoby, ako na seba dokázal majster sveta z roku 2002 upútať. Vyhláseného vtipálka Petra Sagana hravo schová do vrecka.

„Cipo“ ako kráľ časovkárskych kombinéz

„Cipo“ ako Cézar na Tour v roku 1999

„Cipo“ s cigou ako najväčší boss v hre

„Cipo“ ako ambasádor jazdy s prilbou na hlave. Bezpečnosť na prvom mieste.

 

Zoznam fotiek by mohol ešte pokračovať ďalej, ale načo nosiť drevo do lesa. Internet je plný Maria Cipolliniho. 🙂

 

Foto:
labicycletta.ca
s.newsweek.com
bikecal.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *